۱۳۹۸/۰۷/۲۳ بدون نظر اخبار

روز جهانی استاندارد

۲۲ مهر (۱۴ اکتبر)؛ روز جهانی استانداردمؤسسه استاندارد در صورت کشف کالاهای غیر استاندارد و زیانبار برای سلامت مردم ، ضمن اعلام جرم علیه تولید کنندگان آن کالاها و تقاضای مجازات برای متخلفان از مراجع قضایی ، فرآورده های غیر استاندارد را از مراکز تولید، توزیع و فروش جمع آوری و از ورود آنها به بازار جلوگیری بعمل می آورد.

نامگذاری روز جهانی استاندارد

اندیشه تشکیل سازمان بین المللی استاندارد در چهاردهم اکتبر سال ۱۹۴۷ در نشست رؤسای مؤسسه های استاندارد بیست و پنج کشور در لندن شکل گرفت. مقر این سازمان در ژنو می باشد. از سال ۱۹۷۰، چهاردهم اکتبر برابر با ۲۲ مهر به نام روز جهانی استاندارد تعیین و نامگذاری شد.

اهمیت استاندارد
بسیاری چنین می پندارند که استاندارد فقط برای حفظ منافع مصرف کننده است. البته این نظر درستی است و استاندارد به نیازهای فردی و اقتصادی مصرف کنندگان توجه دارد، ولی استواری نظام صنعت و فن آوری نیز از اهداف استاندارد به شمار می آید. می توان گفت سود حاصل از رعایت استاندارد، برای تولیدکنندگان بیش از مصرف کنندگان است.

با اجرای قوانین و مقررات استاندارد، نقشه ها و طرح های مربوط به تولید محصولات بر اساس نظام دقیق بازیابی سریع، طبقه بندی و بایگانی می شود؛ همکاری میان واحدهای گوناگون هر سازمان یا کارخانه برای پیشبرد فرآیند تولید میسر می گردد؛ تفاهم کارکنان در مسائل فنی تحقق می پذیرد و سرانجام با تولید کالای کیفیت دار و بسته بندی مطلوب، رضایت مصرف کنندگان نیز جلب می شود. به این ترتیب، استاندارد، شالوده استواری را برای پیشبرد و توسعه صنعت و اقتصاد فراهم می سازد.

و حال کارخانجات سیم و کابل البرز ابهر که خود را متعهد به تولید کالایی با کیفیت با رعایت کلیه الزامات استاندارد و حتی فراتر از شاخصه های استاندارد می داند به پاس بزرگداشت و تقدیر از زحمتگشان این راه با حضور در اداره کل استاندارد استان زنجان و شهرستان ابهر ضمن تبریک این روز میمون از زحمات مدیر کل سازمان استاندارد استان زنجان جناب آقای مهندس کارگرزاده و مدیر محترم استاندارد شهرستان ابهر جناب آقای مهندس حاجی قربانی و کلیه کارکنان با تقدیم شاخه گل ، تقدیر و تشکر نموده و استند هایی حاوی پیام تبریک و آموزش سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ سازمان استاندارد در سطح استان زنجان و قزوین نصب نمود.

در کنار برنامه های روز استاندارد از مدیر محترم کنترل کیفیت کارخانه سرکار خانم مهندس عزیزی و بازرس خط تولید جناب آقای محمد لو به پاس زحمات ارزنده ایشان جهت تولید کالای با کیفیت و استاندارد تقدیر به عمل آمد .

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *