۱۳۹۸/۰۷/۲۸ بدون نظر فیلم

ویدئو نحوه ساخت سیم و کابل های برق

در این بخش از دنیای صنعت برق برای دانشجویان رشته تحصیلی برق صنعتی و قدرت، اقدام به تهیه یک ویدیو آموزشی( تولید سیم برق فیلم) از نحوه ساخت و تولید سیم و کابل های برق در کارخانجات اروپایی کرده است.

سیم و کابلو و ساختمان آن

برای انتقال جریان الکتریکی به مصرف کننده و محل های مختلف، انتقال سیگنال های صوتی، تصویری، ارتباط وسایل الکتریکی در داخل تابلو ها و مدارهای فرمان و ارتباط بین دستگاه های الکتریکی از سیم ها که به صورت افشان (انعطاف پذیر) و مفتولی در شکل های مختلف ساخته می شوند، استفاده می گردد. سیم ها از دو قسمت اصلی به نام هادی و عایق تشکیل شده اند.

هادی سیم ها در شکل های مختلف از مواد رسانایی مانند مس و آلومینیوم، نقره، طلا، روی، نیکل، آهن، قلع، فولاد و سرب و یا ترکیبی از آن ها به صورت اندود یا مغزی یا موازی با یکدیگر ساخته می شود.

عایق سیم ها از مواد پلاستیکی غیر قابل اشتعال و ضد رطوبت مانند PVC، پلی اتیلن PE، انواع تفلون TEF، پلی پروپیلن PP، و غیره جهت حفاظت در مقابل ولتاژ (عایق نمودن)، سرما و گرما (تغییرات دمایی محیط) با توجه به نیاز سیستم از یک لایه و چند لایه ساخته می شود.

کابل ها و کاربرد آن

کابل یک یا چند هادی (تک یا چند رشته ای) است بطوری که هر هادی بوسیله عایق واحد عایق کاری گردیده و مجموعه هادی ها در داخل یک و یا چند پوشش اضافی از موادی با جنس های مختلف قرار گرفته باشد. از کابل ها برای توزیع انتقال انرژی الکتریکی در فشار ضعیف – فشار متوسط و قوی و همچنین از کابل های مخصوص در برخی موارد جهت کنترل و انتقال سیگنال های الکتریکی استفاده می گردد. در نتیجه جهت انتخاب کابل مناسب و استفاده درست از آن نیاز به مهارت، تخصص کافی، رعایت اصول فنی و شناخت ساختمان داخلی آن می باشد.

تولید سیم برق فیلم | ساخت انواع کابل | کارگاه تولید سیم برق |صنعت کابل سازی

در این ویدیو به صورت کامل و مرحله به مرحله روند ساخت کابل های برق را تا به انتها در یک کارخانه به صورت تمام اتوماتیک مشاهده خواهید کرد، و حتما با مشاهده این فیلم پاسخ تمامی سوالاتی که تاکنون در مورد نحوه ساخت و تولید کابل های برق داشته اید را خواهید یافت.نمایشگر ویدیو۰۱:۵۲۰۴:۴۴

منبع : electronics98.com

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *